Čipové měření (čipová časomíra) závodů

IronTime poskytuje čipovou časomíru sportovním závodům s velkým počtem účastníků. Technologie čipového měření je jednoduchá, účelná a šetří velké množství úsilí organizátorů. Čipová časomíra se hodí pro závody s širokým startovním polem, především běhy, duatlony, triatlony, in-line, cyklistické a běžkařské závody.

Zajímá vás cena? Podívejte se na ceník

Čipové měření – čipová časomíra

Čipová časomíra

Čipová časomíra umožňuje změřit závody s velkým počtem závodníků na startu s přesností na setiny sekundy. Základem měření běhů, duatlonů a triatlonů je vodotěsný čip, který má závodník navlečený na pásku na kotníku. Průběhem či průjezdem předem určené měřící linie se startovní číslo závodníka přiřadí do výsledků. V případě masových cyklistických nebo in-line závodů se jednorázový čip připevní samolepkou na přilbu. V případě masových běžeckých závodů se jednorázový čip přilepí na startovní číslo.

Přihlášky

IronTime poskytuje elektronickou přihlášku a startovní listinu. Organizátor závodu může editovat závodníky a přiřazovat platby. Aktuálně umí systém IronTime automatizovaně párovat platby s bankovním účtem ve FIO bance. Před závodem se nadefinují věkové nebo výkonnostní kategorie a závodnici se do nich automaticky přiřazují podle připraveného klíče.

Veřejná startovní listina

Z přihlášek se generuje automatická veřejná startovní listina. Každý závodník se tak může dopředu podívat, s kým bude soupeřit.

Výsledky

Výsledky se exportují průběžně nebo po skončení závodu na internet. Pro další zpracování je možné je z webu zkopírovat do Excelu, CSV nebo PDF.

E-mail a SMS

Každý závodník obdrží po doběhu SMS s neoficiálním časem a po zveřejnění oficiálních výsledků e-mail s podrobným rozpisem svého výkonu.

V cíli

Průběžně změřené časy se zobrazují na tabletu moderátora, LCD obrazovce nebo přímo on-line na webových stránkách závodu. Výsledky jsou pořadatelům a moderátorovi k dispozici v reálném čase. Na internetu cca s minutovým zpožděním. Je možné zobrazit na LCD obrazovce, on-line na webových stránkách závodu nebo tabletu. Výsledky jsou k dispozici pořadatelům a komentátorům závodu.

Diplomy

Jsme příznivci ekologické cesty elektronických diplomů. Každý osobní výkon dostane účastník po závodě e-mailem a může ho sdílet na Facebooku nebo Twitteru. Kdo z organizátorů trvá na papírové variantě, může si připravit vlastní grafickou podobu diplomů a na ně dotisknout jméno a dosažený výsledek z webových stránek IronTime. Organizátor si také může vygenerovat své diplomy a nalinkovat je do výsledků.

Záloha

V závodech používáme systém záložní fotografie nebo videozáznamu cílové linie. Záznam vyloučí jakoukoliv chybu čipového měření a je k dispozici pro případné protesty závodníků. Záloha vyloučí vadný nebo zapomenutý čip. Všechny systémy IronTime jsou připojeny přes záložní zdroje a duplicitně ukládany na externí USB zařízení pro případ výpadku proudu nebo selhání počítačů.

Čipová technologie

K měření používáme profesionální RFID UHF čipy OmniID nebo HuTag XC a značkové čtečky Impinj. Změříme zcela přesně všechny závodníky, kteří protnou měřící linii.

IronTime si vyhrazuje úspěšnost čipového načtení 99,99 % při dodržení všech podmínek umístění čipu. Čip nikdy nesmí být fyzicky překryt/ukryt. Pozor především na stopování času v cíli běhu a přikrytí čísla s čipem rukama. Závodník porušuje mj. jedno ze základních pravidel atletiky, že startovní číslo se nesmí v cíli překrývat.

Čipy

K měření většiny závodů – běhů, triatlonů, duatlonů, cyklistiky používáme pasivní čipy, které je možné použít opakovaně šetřit tím životní prostředí. Cílová linie je široká až tři metry.

Pro případy masových běžeckých závodů (více než tisíc účastníků) doporučujeme jednorázové samolepicí čipy na startovní čísla.

Pro případ cyklistických nebo in-line akcí používáme jednorázové čipy, které se připevní samolepkou na přilbu. Zajistí 100% spolehlivost a možnost široké měřící linie (až 6 metrů). Antény čtečky jsou potom umístěny na obou stranách měřící linie.

Univerzální časomíra

Máme připravenu soupravu 800 čipů EVO Multisport a dvě samostatná měřící místa. V případě širšího startovního pole potřebujeme vědět o závodu s předstihem a další čipy přiobjednat od výrobce. Samolepící čipy pro in-line a cyklistické závody máme připraveny v počtu 500 ks.

Intervalový start

Pro závody s intervalovým startem (cyklistické časovky, běžecké lyžování, aquatlony) pomůže startérovi metrová LCD obrazovka, která ukazuje aktuální čas a řazení konkrétního závodníka ke startu.